ក្នុងស្មារតីមនុស្សធម៏និងយកចិត្តទុកដាក់ចំពោះសមាជិកអាវុធហត្ថ!លោកឧត្តមសេនីយ៍ត្រី ម៉េង ស្រ៊ុន មេបញ្ជាការ​ បាន​ចាត់​ឲ្យ​លោក​វរសេនីយ៍ឯក​ ភូ​ឌី​​​ សា​ឌី​ន​​ ដឹកនាំ​ក្រុមការងារ​កង​រាជ​អាវុធហត្ថ​ខេត្តកំពង់ស្ពឺ​ ចុះសួរសុខទុក្ខ​លោកស្រី រ៉ូ ធីតា អាយុ១៩ឆ្នាំ ត្រូវជាភរិយារបស់លោកព្រឹន្ទបាលទោ ហ៊ុន ចំរើន​ ដែលកំពុងសម្រាកលំហែមាតុភាព(ឆ្លងទន្លេ)នៅមន្ទីរពេទ្យបង្អែកខេត្តកំពង់ស្ពឺ…
ខេត្តកំពង់ស្ពឺ៖ នារសៀលថ្ងៃទី៣១ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៦ វេលាម៉ោង១៥.០០នាទី​​ ដោយមានការចង្អុលបង្ហាញតម្រែតម្រង់ទិស​​​និងយកគំរូ​ដឹក​នាំ​ប្រ​កបដោយគុណធម៏របស់​ ឯកឧត្តម​ នាយ​ឧត្តម​សេនីយ៍​​​​ សៅ​​​ សុខា​​​ អគ្គ​មេបញ្ជាការ​រង​កងយោធពល​ខេមរ​ភូមិន្ទ​​​ និងជាមេបញ្ជាការ​កង​រាជ​អាវុធហត្ថ​លើ​ផ្ទៃ​ប្រទេស​ និងមានការណែនាំពីសំណាក់ ឯកឧត្តមបណ្ឌិត ជាម ច័ន្ទសោភ័ណ អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្ត​កំពង់ស្ពឺ​​។
ក្រោម​ស្មារតី​មនុស្សធម៌ លោកឧត្តមសេនីយ៍ត្រី ម៉េង ស្រ៊ុន មេបញ្ជាការ កងរាជអាវុធហត្ថខេត្តកំពង់ស្ពឺ បាន​ចាត់​ឲ្យ​លោក​វរសេនីយ៍ឯក​ ភូ​ឌី​​​ សា​ឌី​ន​​ ​​មេបញ្ជាការ​រង​ បន្តដឹកនាំ​ក្រុមការងារ​កង​រាជ​អាវុធហត្ថ​ខេត្តកំពង់ស្ពឺ និងក្រុមការងារសហភាពសហព័ន្ធយុវជន​ខេត្ត​កំពង់ស្ពឺ​​​ ព្រមទាំងសាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជាខេត្ត​ ចុះសួរសុខទុក្ខ​លោកស្រី រ៉ូ ធីតា អាយុ១៩ឆ្នាំ ត្រូវជាភរិយារបស់លោកព្រឹន្ទបាលទោ ហ៊ុន ចំរើន នាយរងក្រុម៣ កងអនុសេនាធំចល័ត កងរាជអាវុធហត្ថខេត្តកំពង់ស្ពឺ ដែលកំពុងសម្រាកលំហែមាតុភាព(ឆ្លងទន្លេ)នៅមន្ទីរពេទ្យបង្អែកខេត្តកំពង់ស្ពឺ។
ក្នុងពេលសួរសុខទុក្ខ​នោះ​ដែរ​ លោក​វរសេនីយ៍ឯក​ ភូ​ឌី​​​ សា​ឌី​ន​​ រួមនិងក្រុមការងារបានចូលរួមអបអរសាទរ​ លោកព្រឹន្ទបាលទោ ហ៊ុន ចំរើន​​ និងក្រុមគ្រួសារ ដែលទើបទទួលបានសមាជិកថ្មី ប្រកបដោយ​សុខភាពល្អ ជាពិសេស​ក៏បានពាំនាំ​នូវ​ការ​ផ្តាំផ្ញើ​សួរ​សុខទុក្ខ​នឹករលឹកពីសំណាក់​​ លោកឧត្តមសេនីយ៍ត្រី ម៉េង ស្រ៊ុន មេបញ្ជាការ ដោយក្តី សោមនស្ស​រីករាយបំផុតចំពោះ លោកព្រឹន្ទបាលទោ ហ៊ុន ចំរើន​​ និងភរិយាព្រមទាំងក្រុមគ្រួសារផងដែរ។ជាទឹកចិត្តនៃចំណងដៃអបអរសាទរ លោក​វរសេនីយ៍ឯក​ ភូ​ឌី​​​ សា​ឌី​ន​​ បាននាំយកនូវថវិកាចំនួន២០០,០០០រៀល​ និង​សម្ភារៈ​គ្រឿង​ឧបភោគ​បរិភោគ​រួមមាន÷អង្ក ២បាវ,មី ២កេះ,ទឹកសុទ្ធ ២កេះ​​​ និងទឹកផ្លែឈើ ២កេះ​ ដែល​ជាអំណោយ​ថ្លៃ​ថ្លារបស់ លោកឧត្តមសេនីយ៍ត្រី ម៉េង ស្រ៊ុន មេបញ្ជាការ​​ ថែមទៀតផង។
លោកព្រឹន្ទបាលទោ ហ៊ុន ចំរើន​​ និងភរិយាព្រមទាំងក្រុមគ្រួសារ​ ក៏សូមគោរពថ្លែងអំណរគុណយ៉ាងជ្រាលជ្រៅបំផុតចំពោះផងដែរ ចំពោះ​លោក​ឧត្តម​សេនីយ៍ត្រី ម៉េ​ង​ស្រ៊ុន មេបញ្ជាការ ដែលបានចាត់លោក​វរសេនីយ៍ឯក​ ភូ​ឌី​​​ សា​ឌី​ន​​និង​ក្រុមការងារ​ អញ្ជើញចុះសួរ​សុខទុក្ខ​ព្រមទាំងបាននាំយកនូវថវិការនិងសម្ភារៈ​មួយចំនួនប្រគល់ជូនក្រុមគ្រួះសារលោក ដោយការយកចិត្តទុកដាក់បំផុត។និងបានជួនពរជ័យដល់ លោកឧត្តមសេនីយ៍ត្រី មេបញ្ជាការ និងក្រុមគ្រួសារ បុត្រា បុត្រី ព្រមទាំងក្រុមការងារកងរាជអាវុធហត្ថខេត្តកំពង់ស្ពឺទាំងអស់ នឹងក្រុមការងារយុវជនសហភាពសហព័ន្ធយុវជនខេត្តកំពង់ស្ពឺ ព្រមទាំងសាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជាខេត្ត​ សូមអោយមានជន្មាយុយឺនយូរ ជួបប្រទះតែសេចក្តីសុខ សេចក្តីចម្រើន មានសុភមង្គលក្នុងក្រុមគ្រួសារ មានសុខភាពល្អបរិបូរណ៍ និងសូមប្រកបដោយពរទាំងបួនប្រការគឺ អាយុ វណ្ណៈ សុខៈ ពលៈ កុំបីឃ្លៀងឃ្លាតឡើយ៕
Previous: អាវុធហត្ថរាជធានីភ្នំពេញ ចុះបង្រ្កាបក្រុមក្មេងទំនើងបង្ហោះម៉ូតូ ប្រើប្រាស់បារីអេឡិចត្រូនិច និងអ្នកលក់ចែកចាយបារីអេឡិចត្រូនិច២ទីតាំង ឃាត់ខ្លួនមនុស្សសរុប ០៩នាក់!